UKR
21 грудня 2021 — день зимового сонцестояння
2021.12.21

21 грудня 2021 — день зимового сонцестояння

У 2021 році зимове сонцестояння розпочнеться 21 грудня о 17:59 за Києвом та закінчиться 22 грудня. Сонцестояння (в давнину сонцеворот) — подія в астрономії, під час якої Сонце піднімається над лінією горизонту на максимальну (влітку) або мінімальну (взимку) висоту. 

21-22 грудня найдовша ніч та найкоротший день. У цей період висота Сонця над горизонтом опівдні майже не змінюється — світило ніби стоїть в одній точці. Поступово висота Сонця над горизонтом опівдні починає рости, день додається. 

21.12.2021 починається астрономічна зима та закінчується астрономічне літо. Наші пращури говорили: "Сонце повертає обличчя до Весни!"

 

В астрології

Астрологи вважають цей день одним з найенергетичніших, адже його підживлює Сонце. Крім того, 21.12 – дзеркальна дата, подібне поєднання нумерологи трактують як період найбільшого позитиву. 

Будь-яка дзеркальна дата – найсильніший талісман для виконання бажань. Щоб отримати максимальний ефект, загадайте бажання в найбільш вдалий час — 21.12 годин по Києву.

Прикрасьте ялинку символічними іграшками: для успіху у коханні – серцями; для фінансового зростання – купюрами; для щасливого батьківства — смочками, фігурками у вигляді немовлят.

Щоб максимально використати силу цієї дивовижної дати, постарайтеся втілити такі поради:

  • До 21.12 слід очиститись психологічно та фізично. Займіться маніфестаціями, духовними практиками, плаванням. Добре було б провести прибирання думок і житла.
  • 21.12-22.12 (23.12) – найкращий час, щоб прописати цілі на весь рік.

Важливо! Визначте конкретні дії, які призведуть до досягнення мети. На кожну мету необхідно прописати щонайменше 3 дії, без яких результат неможливий.

Наприклад:

Мета: "Збільшити щомісячний дохід до... гривень".

Дії:

  1. Пройти тренінг з фінансової грамотності.
  2. Знайти більш високооплачувану роботу.
  3. Визначити інші джерела доходу.

Керуюча планета Сатурн. Його стихія – виконання обіцянок, але не безплідні мрії. Якщо ви визначили дії, але не виконали їх, вашої мети досягнуто не буде. Знак зодіаку — Стрілець.

Відбувається потужний поштовх для початку змін у особистому житті. Варто планувати наступний рік, віддавати борги, позбавлятися негативу та всього зайвого у своєму житті.

У дзеркальну дату категорично не можна допускати поганих думок, бажати комусь зла. Рекомендуємо у цей день не лінуватися і відкласти відпочинок до вихідних — активне проведення часу принесе хороші результати.

 

У народному календарі

З давніх-давен люди шанували Сонце, вважаючи його дарувальником тепла і світла. День зимового сонцестояння символізував перемогу добра над темрявою та злом. Для більшості народів сонцеворот означав початок нового життя, відродження.

У День зимового сонцестояння стародавні слов'яни відзначали прихід Нового року та різдво Коляди (міфічного бога новонародженого Сонця) та Корочуна (найкоротшого дня). Наші пращури розпалювали ритуальне багаття, яке символізувало народження нового Сонця. Для багаття використовували деревину дуба чи сосни, на полінах вирізали язичницькі символи. Починався перший місяць року – колядень.

Для захисту від злих сил у будинках ставили живі хвойні дерева, на гілках розвішували пряники, пироги, фрукти. Господині випікали і подавали на стіл коровай у вигляді сонця.  

Прикмети народного календаря на 21 грудня:

  • Почути грім — до вітряної погоди.
  • Вранці чути спів синиць — до ночі вдарить мороз.
  • Якщо цей день морозний, тихий, то зима буде спокійною і багатосніжною.
  • Якщо у день сонцестояння на деревах іній, урожай буде багатим.
  • Пішов сніг – улітку буде багато дощів. Почалася завірюха — чекайте влітку багато опадів.

 

У церковному календарі

День пам'яті мучениці Анфіси Римської. Святій моляться для надання сил при будь-яких випробуваннях; про вирішення сімейного конфлікту.

Іменини: Кирило, Потап, Анфіса, Каріна, Аліса.

Триває Різдвяний піст, тому не можна вживати в їжу скоромне. Корисно поститися на свіжих соках, фруктах, легких стравах.

 

21 грудня у вашому будинку

У ці дні важлива гармонія та спокій у сім'ї. Господиня може вбратися в гарне до вечері. Випекти круглий пиріг, оладки, млинці або печиво.

Хазяїн нехай розведе багаття — затопить піч, камін або запалить свічки. 

Корисно паритися в лазні або просто приймати гарячу ванну — впустивши в будинок тепло, ви долучитеся до стародавніх традицій.

 

Вам буде цікаво:

Новий рік 2022: яку тварину ми зустрічатимемо?

Куди поїхати на Новий рік та Різдво, 2022 в Україні

Повернутися на головну
Вибрати розділ
×