UKR
Біженцям з України\: актуальні умови перетину кордонів країн, що межують — Румунії, Молдови, Словаччини, Угорщини, Польщі
2022.03.29

Біженцям з України: актуальні умови перетину кордонів країн, що межують — Румунії, Молдови, Словаччини, Угорщини, Польщі

Як перетнути кордон країни, що межує з Україною? Чи правда, що для цього не треба ніяких документів? Як проїхати на авто чи провезти тварину? Читайте ці та інші поради в статті! Також тут ви отримаєте посилання на корисні ресурси, де пропонують різноманітну поміч українським біженцям (волонтерську, офіційну): транспорт, житло, розв'язання побутових питань тощо.

 

Вам також буде цікаво:

Flagma – портал для бізнесу, який об'єднує країни. Здійснюйте імпорт, експорт товарів, послуг з одного облікового запису!

 

Румунія

Пункти пропуску на державному кордоні України: Дякове, Порудне, Солотвино

Для перетину кордону знадобиться біометричний або звичайний закордонний паспорт. В тому випадку, коли цього документа у вас не має, прийдеться заповнити заяву для надання прихистку. Ковід-сертифікат не вимагають. Діти: бажано показати паспорт або свідоцтво про народження. Авто проїде без зеленої картки. Для тварин: достатньо лише заповнити заяву.

 

Корисні посилання

Посольство України в Румунії

+40-212-30-36-60

Пошта: emb_ro@mfa.gov.ua

 

Молдова

Пункти пропуску на державному кордоні України: Рені, Табаки, Старокозаче, Маяки-Удобне, Кучурган, Могилів-Подільскій, Мамалига, Росошани, Сокиряни, Кельменці, Подвір’ївка, Зелена, Вашківці

Підійде будь-який документ, що підтверджує вашу особистість. Наприклад, внутрішній паспорт України, свідоцтво про народження дитини. До 24 квітня (попередньо) українці зможуть в’їхати до країни за цифровими документами в додатку “Дія”.

Сертифікат Covid-19 не вимагають. Зелену картку для авто також. Для тварин: пропускають без документів, але надалі всі ці питання треба буде вирішити з місцевим ветеринаром.

Для переїзду із Молдови в Румунію знадобиться закордонний паспорт.

 

Корисні посилання

Посольство України в Молдові

+373-22-58-22-84

+373-22-58-21-51

Пошта:

consul_md@mfa.gov.ua

emb_md@mfa.gov.ua

 

Словаччина

Пункти пропуску на державному кордоні України: Ужгород, Малі Селменці, Малий Березний

При перетині кордону треба пред’явити будь-яке посвідчення особистості, в тому числі пропускають за внутрішнім українським паспортом, свідоцтвом про народження дитини. Так, якщо у вас немає біометричного паспорта, достатньо буде написати заяву з проханням прихистку. Ковід-сертифікати, зелені картки для авто, ветеринарні паспорти не обов’язкові.

 

Корисні посилання

 

Посольство України в Словацькій Республіці

+421 259 202 816 

+421-259-20-28-10

Гаряча лінія

+421-259-202-813

Електронна пошта

emb_sk@mfa.gov.ua 

consul_sk@mfa.gov.ua

 

Угорщина

Пункти пропуску на державному кордоні України: Чоп (Тиса), Дзвінкове, Косино, Вилок, Лужанка

Достатньо підтвердити особистість будь-яким документом, в тому числі внутрішнім паспортом України, свідоцтвом про народження дитини. Автівка проїде без зеленої картки. Для тварин кордони відкриті, при перетині треба зробити вакцинацію, мікрочип та заповнити форму.

Корисні посилання

 

Посольство України в Угорщині

+36-14-22-41-20

+36-14-22-41-22

Пошта: emb_hu@mfa.gov.ua

 

Польща

Пункти пропуску на державному кордоні України: Краківець, Грушів, Шегині, Рава-Руська, Ягодин

Цій країні присвячена окрема велика стаття. Читайте умови за посиланням: “Українські біженці в Польщі: що важливо знати

 

Загальні положення

Біженці можуть потрапити до країн-сусідів через контрольно-пропускні пункти Державної прикордонної служби України при наявності будь-якого посвідчення особистості (біометричного або звичайного закордонного паспорта, внутрішнього паспорта України у вигляді книжечки або пластикової картки, свідоцтва про народження дитини). В окремих випадках прикордонники погоджуються пропускати біженців на підставі фотокопії (ксерокопії) будь-якого з вищенаведених паспортів.

Для дітей до 16 років бажано мати свідоцтво про народження або документ, що підтверджує родинні зв’язки із дорослим, що супроводжує. Дозвіл другого з батьків не потребується.

Неповнолітні діти віком від 16 років можуть перетинати кордон самостійно при наявності біометричного чи не біометричного закордонного паспорта громадянина України, або внутрішнього паспорта у вигляді пластикової картки.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, виїжджають з України при наявності:

  • паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта) або документів, що містять відомості про особу, визнаних Держприкордонслужбою;
  • наказу директора закладу (або особи, яка його заміщує), де проживала дитина, про виїзд дітей за межі України.

Для перетину кордону через контрольно-пропускні пункти Державної прикордонної служби України не потребуються: документи, пов’язані з ковідом; поліси автострахування “зелена картка”; чипування, щеплення, міжнародні та внутрішні ветеринарні паспорти для тварин.

 

Директива ЄС

Відповідно до постанови Євросоюзу, громадяни України, які шукають притулку у зв’язку з війною, можуть залишатися у країнах Європейського Союзу до трьох років без необхідності попередньо подавати прохання щодо надання притулку.

Йдеться про такі країни: Бельгія, Швейцарія, Фінляндія, Німеччина, Чехія, Австрія, Словенія, Хорватія, Болгарія, Греція, Італія, Франція, Іспанія, Португалія, Латвія, Литва, Естонія, Ірландія.

 

 

Посилання на загальні ресурси для багатьох країн:

Ситуація на пунктах перетину

 

Ресурси для допомоги біженцям

 

Інше

 

Вам також буде цікаво:

Німеччина: що потрібно знати біженцям з України

США: які можливості для біженців з України?

Українські біженці в Польщі: що важливо знати

Особливості роботи, оподаткування ФОП у воєнний період

16 навчальних платформ та онлайн-шкіл, що відкрили безплатний доступ до своїх ресурсів на воєнний період

З 17 березня почав діяти Закон про податкові пільги для ФОПа та підприємств під час воєнного стану

Повернутися на головну
Вибрати розділ
×