UKR
  • ukr
  • rus
  • eng
Де шукати роботу українцям\: важливі рекомендації для кризових ситуацій
2022.04.20

Де шукати роботу українцям: важливі рекомендації для кризових ситуацій

Серед українців, які мали роботу до війни, сьогодні не працюють близько 53%. Біженці та внутрішні мігранти, які покинули домівки та залишились без роботи, мають гостру проблему працевлаштування. Якщо українці, які знаходяться за межами країни, мають шанс отримати роботу за місцем перебування, в Україні ситуація з працевлаштуванням дуже складна. Скористуйтеся нашими порадами, щоб полегшити пошук та підвищити ймовірність знайти відповідну роботу!

 

Перепони для пошуку роботи

Третина опитаних (34%) основною причиною безробіття називає відсутність вакансій у тому місці, де вони перебувають. Розмір зарплати не влаштовую 21% претендентів. Ще 18% не знають, де та як шукати роботу. Важкий психологічний стан, як причину неможливості працювати, називають 12% українців. Не мають можливості фізично ходити на роботу 8% безробітних, 4% не мають технічних можливостей і 3% співвітчизників залишаються в зоні бойових дій.

Здебільшого пропонують роботу у великих містах – Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Запоріжжі, Кривому Розі, Полтаві, Рівному, Івано-Франківську і Тернополі. Але зараз, коли сільське господарство також відчуває брак робітників, існує багато пропозицій вакансій від фермерів.

 

Вам також буде цікаво:

Благодійність: пропонуйте, запитуйте безплатну допомогу на Flagma!

Нерухомість в Україні та інших країнах: оренда, купівля та продаж будь-яких об’єктів

Flagma – портал для бізнесу, який об'єднує країни. Здійснюйте імпорт, експорт товарів, послуг з одного облікового запису!

 

Професії, що мають попит

За результатами опитувань, проведених ініціативною групою “Рейтинг”, починаючи з 24 лютого 2022 року близько 53% українців втратили роботу. Водночас 22% працюють за звичним режимом, 21% за скороченим графіком чи віддалено, і тільки 2% знайшли нове працевлаштування. Найменше постраждали транспортна та логістична сфери, ІТ-напрямок, виробництво, сільське господарство, продажі.

Починаючи з перших чисел квітня український бізнес поступово повертається до роботи. Найбільш популярними називають такі професії: менеджери з продажів, оператори кол-центру, консультанти, касири, продавці, пекарі, кухарі, медики, фармацевти, дизайнери, копірайтери, фахівці робочих спеціальностей — токарі, вантажники, різнороби тощо. Катастрофічним залишається питання з водіями — державні організації та бізнес відчувають велику нестачу ресурсів. Саме тому, на відміну від інших сфер, де у порівнянні з довоєнним часом вартість праці значно впала, заробітна плата водіїв зросла на 25-60%.

 

Вам також буде цікаво:

Вивчіть іноземну мову безплатно: перелік відкритих для українців ресурсів

Обирайте українське: наші аналоги популярного софту для бізнесу та роботи

Отримайте нову професію: перелік безплатних для України онлайн-платформ

16 навчальних платформ та онлайн-шкіл, що відкрили безплатний доступ до своїх ресурсів на воєнний період

 

Де шукати роботу

  • Державні центри зайнятості та офіційні ресурси, установи

Список вакансій в різних сферах оновлюється щодня. Від початку війни Державний центр зайнятості опублікував близько 2 340 нових вакансій. Зателефонувавши до Центру зайнятості в тій місцевості, де ви перебуваєте, ви дізнаєтесь актуальні умови надання послуг. Також публікує актуальні вакансії Державний концерн “УкрОборонПром”.

  • Спільноти з пошуку роботи

В Телеграмі, Фейсбуці та інших соціальних мережах створені спеціальні групи, де роботодавці та шукачі можуть опублікувати оголошення та знайти одне одного. Великий плюс таких ресурсів в тому, що трапляються тимчасові вакансії, доручення з щоденною оплатою. Мінус полягає в великій конкуренції та проблемі зі зв’язком. Трапляються випадки несплати праці.

  • Зверніться до волонтерів

Існують благодійні організації та чати, де допомагають з працевлаштуванням. Крім того, за справу нерідко беруться ті ж самі добровільці, які займалися переїздом, облаштуванням, житлом. Плюс в тому, що це реальні люди, обізнані з місцевою ситуацією. Мінус в тому, що їх можливості, на жаль, обмежені.

  • Допомога знайомих

Якщо ваші рідні, друзі, чи просто знайомі мешкають в тій місцевості, де ви зараз проживаєте, логічним буде попросити про допомогу у них. Робітники підприємств дізнаються про нестачу кадрів першими й можуть рекомендувати вас на посаду.

  • Вакансії на спеціальних веб-ресурсах

Веб-сайти, створені для публікації та пошуку роботи, відрізняються зручністю для пошуку, відстеження актуальних оголошень, різноманітністю вакансій та доступністю. У вільний час ви можете уважно вивчити попит на спеціалістів, а також умови, які пропонують роботодавці. Для розміщення вакансій, резюме та пошуку роботи рекомендуємо звернутися до розділів міжнародної платформи Flagma.

 

Flagma.ua: робота в Україні та за кордоном

  • Україна

Починаючи з 2004 року міжнародний портал Flagma приймає до публікації оголошення щодо пропозицій роботи; створений розділ для розміщення резюме. Наразі у розділі вакансій 20 підрозділів, які охоплюють всі цивільні професійні сфери. На сьогодні це понад 30 000 пропозицій від роботодавців лише в одній тільки Україні. Доступ до контактних даних відкритий безплатно. Щоб написати роботодавцю чи кандидату на посаду в особисті повідомлення, скористуйтеся вбудованим менеджером нашого сайту.

Окрім того, радимо розмістити резюме з детальним описом ваших професійних навичок — нерідко менеджери компаній віддають перевагу самостійному пошуку претендентів. Станом на 20 квітня 2022 року в розділі “Резюме” понад 11 700 публікацій.

  • Закордон

Біженці, та українці, які перебувають за кордоном постійно, можуть дивитися оголошення про наймання в 53 країнах. Це унікальна можливість нашого ресурсу. Наразі в розділі “Робота за кордоном” понад 643 000 вакансій! Це працевлаштування у Польщі, Чехії, Німеччині, Литві, Словаччині, Фінляндії, Казахстані тощо. Виберіть країну з переліку, щоб відфільтрувати оголошення за локацією.

Важливою умовою для успішного пошуку роботи є знання місцевої мови. В допомогу біженцям ми опублікували статтю з переліком безплатних ресурсів для вивчення мов. Крім того, щоб розширити свої можливості, ви можете придбати додаткову професію, — читайте перелік безплатних ресурсів за посиланням.

Таким чином, скориставшись можливостями нашого порталу в Україні чи за кордоном, ви підвищите ймовірність знайти роботу, що вам підходить.  

 

 

Вам також буде цікаво:

Біженство “за океан”: які умові для українців в Канаді ті інших країнах?

Вимушені переселенці в Україні: куди звертатись за допомогою

Біженцям з України: актуальні умови перетину кордонів країн, що межують (Румунії, Молдови, Словаччини, Угорщини, Польщі)

Умови для біженців в країни ЄС, що не мають спільних кордонів з Україною

Українські біженці в Польщі: що важливо знати

Німеччина: що потрібно знати біженцям з України

США: які можливості для біженців з України?

Повернутися на головну
Вибрати розділ
×