UKR
  • ukr
  • rus
  • eng
14 лютого — День усіх закоханих\. Історія свята\. Як відзначають у різних країнах
2022.02.14

14 лютого — День усіх закоханих. Історія свята. Як відзначають у різних країнах

Спочатку День святого Валентина був лише релігійним святом католицького походження. Тепер його відзначають у багатьох країнах. Традиції святкування давно переступили пороги храмів і радують усіх, хто відчуває кохання, гарними звичаями. 14 лютого зізнаються у почуттях другій половинці. Багато закоханих роблять пропозиції руки та серця. Ну а той, хто задумався про романтичну складову завчасно, одружуються. Власне, з одружень все й починалося…

 

Історія Дня всіх закоханих

Легендарний християнський священник Валентин родом із міста Терні (Valentine of Terni) жив за часів імператора Клавдія II Готського. Очевидно це був прогресивна і добросердна людина — крім своїх прямих обов'язків він також лікував воїнів і займався іншими природничими науками. 

Широта поглядів у поєднанні з людинолюбством спонукала Валентина на порушення закону. Клавдій, який думав, що одружені легіонери дуже часто думають про свою сім'ю і тому не охоче йдуть у бій на славу Цезаря, заборонив воїнам одружуватися. Священник таємно поєднував закоханих хлопців та дівчат тенетами шлюбу, вінчаючи їх під покровом ночі. Крім того, романтичний Валентин допомагав закоханим, що посварилися, миритися — писав листи і служив посередником, що передавав ніжні послання та квіти.

За це Валентин був заарештований й ув'язнений. За ґратами він продовжував звертати до християнства стражників. За відмову зректися християнства страчений 14 лютого 269 року. 

Пізніше Валентин, який віддав своє життя за кохання, був канонізований. А 496 року Папа Геласіус (Pope Gelasius I) оголосив 14 лютого Днем святого Валентина. З 1969 року в результаті реформи богослужінь Валентина вилучено з літургійного календаря поряд з іншими римськими святими, відомості про життя та діяльність яких є непевними та суперечливими. Але вдячні нащадки пам'ятають, і щороку вшановують цю дивовижну людину, яка була наділена неймовірною добротою та людинолюбством.

 

Валентинки

Під час перебування у в'язниці священник встиг написати ніжний лист своїй коханій, який знайшли вже після страти. Наприкінці листа стояв короткий підпис: твій Валентин. Цей лист вважають прообразом валентинки, головним атрибутом Валентинового дня.

Інша версія приписує винахід звичаю писати любовні листи герцогу Орлеанському у 1415 році. Бувши замкненим у в'язниці, опальний дворянин сумував за своєю дружиною і складав для неї палкі послання. 

Найстаріша валентинка знайдена в одній з англійських бібліотек і належить до 1477 року. Дівчина, чиє ім'я залишилося невідомим, звертається до коханого з проханням довести його кохання та обіцяє, що доб'ється у своєї матері посагу.

Радістю для колекціонерів стали так звані валентинки моряків — восьмикутні коробочки, кришка яких прикрашена мозаїкою з черепашок. Виготовлялися переважно на Барбадосі. Мотиви – серце, троянда вітрів чи любовне послання. Багато валентинок мають історичну цінність і прикрашають експозиції музеїв.

 

Ще давніші витоки...

Є думка, що популярність Валентинова дня пояснюється заміщенням язичницьких обрядів родючості, що припадали на середину лютого. Саме в ці дні у різних народів закликали добробут для жінок і дівчат, які одружуються, — різні ритуали мали забезпечити народження здорового та численного потомства.

 

Історія свята на території України

На території нашої держави День святого Валентина святкували задовго до революції 1917 року, щоправда, лише у дворянських колах. Дівчата виготовляли валентинки — серця з паперу, шовку, мережив. Прикрашали засушеними квітами, обприскували духами та підкладали у кишені коханим. 

Також на балах була популярна гра, під час якої записки з іменами дівчат та неодружених чоловіків складали у різні капелюхи. Потім йшов обмін, і кожен, хто брав участь у грі, тягнув записку. Пари, що утворилися, повинні були провести разом весь святковий вечір. За словами очевидців, завдяки грі складалося багато вдалих шлюбних спілок. 

У 90-х роках свято повернулося і одразу стало популярним — закохані оцінили можливість красиво нагадувати про свої почуття. На додаток, в нашій країні Валентинів день (Valentine's Day) став символічним для всіх, хто відчуває любов — батьки, діти, подружжя, закохані надають один одному знаки уваги, влаштовують приємні сюрпризи.

Принадність свята полягає і в тому, що цінується насамперед увага. Зовсім не обов'язково дарувати значні презенти, адже дорожче за щирі почуття нічого бути не може.

 

Валентинів день у різних країнах

Крім загальної традиції обмінюватися валентинками та любовними зізнаннями, у різних країнах існують свої гарні звичаї. Можливо, якісь з них сподобаються і вам, і ви захочете наслідувати їхній приклад?

 

Україна та країни СНД

Для нас 14 лютого стало святом любові — знаками уваги обмінюються всі, хто любить чи відчуває симпатію. Традиція укладати шлюби або вінчатися цього дня перегукується з історичним корінням свята. Як і багато століть тому, закохані також вірять у щастя під заступництвом святого-романтика.

 

Австралія

У період золотої лихоманки чоловіки намагалися обдарувати кохану справді дорогим презентом. Зараз австралійці дарують романтичні подарунки, щиро намагаючись порадувати коханих. Для одиноких організовують клубні вечірки, де вони таки можуть з кимось познайомитися. Дуже вдала традиція, погодьтеся!

 

Австрія

Дівчата отримують букети зі свіжих червоних троянд та безліч подарунків. Деякі сімейні пари роблять поїздки до сусідньої Німеччини, де у місті Крумбах стоїть церква, заснована на честь святого Валентина. Колись святий передавав коханим римських легіонерів букети. Тепер вдячні дівчата несуть квіти йому.

 

Англія та Шотландія

14 лютого призначали пари — клали в мішечок записки з іменами дівчат і той хлопець, якому діставалося ім'я дівчини, ставав її "Велентином", а вона його "Валентиною". Відносини нагадували лицарське поклоніння прекрасній дамі і могли поєднуватися з реальною закоханістю. Також у цей день відправляють валентинки та сувеніри коханим, друзям та навіть свійським тваринам. Дарують солодощі у формі сердець, м'які іграшки. Особливо популярні ведмежата Тедді. Дівчата ворожать на суджених. Рано-вранці стають біля вікна і той чоловік, якого побачать першим, і буде їх милим. В Уельсі хлопці дарують саморобні дерев'яні ложки, прикрашені сердечками та іншою любовною символікою. Як це по-британськи раціонально!

 

Бразилія

Пари, що відбулися, влаштовують пристрасні побачення, засипають один одного подарунками і всіляко доводять, що легенди про латиноамериканський темперамент мають реальні підстави. Подружні пари обмежуються романтичними листівками. Самотні люди роблять натяки фігурками купідонів.

 

Німеччина

Чоловіки підносять червоні хризантеми та маргаритки — саме ці квіти тут заведено вважати символом щирості та турботи. У цей день відбувається багато заручин. А закохані, котрі вирішили одружитися, йдуть до церкви, щоб отримати благословення. Незаміжні дівчата запитують долю. Вони вірять, що якщо 14 лютого з'їсти круте яйце, зварене напередодні, уві сні побачиш свого нареченого.

 

Греція

Гарячі серця грецьких чоловіків б'ються у цей день лише для коханих. Готуються особливі подарунки, сенс яких — оспівування любові. У відповідь дівчата підносять хлопцям практичні сувеніри. Закохані проводять весь день разом — вирушають на побачення, у поїздки, або просто відпочивають вдома.

 

Данія

Данці бачать привід як слід повеселитися — масові гуляння, концерти, галасливі вечірки немов спростовують легенди про нордійський характер жителів півночі. Улюбленим дарують білі квіти, справжні чи штучні. До них додають любовні поеми чи вірші. 

 

Італія

Якщо вірити легенді, саме тут народився святий Валентин. Італійці освідчуються один одному в коханні, призначають побачення, обмінюються обручками. Звичай дарувати солодощі привів до того, що День закоханих називають у країні солодким. У продажу навіть з'явилися спеціальні цукерки в червоній обгортці із зізнаннями усередині — «Baci». Самотні жінки можуть дізнатися про свою долю. За звичаєм вони прокидаються до сходу сонця і біля відкритого вікна чекають першого перехожого-чоловіка. Його запитують сімейний стан та ім'я. Якщо чоловік одружений, розраховувати на серйозні стосунки цього року не доводиться. Якщо першим зустрівся неодружений, чекай на феєричний роман. Ім'я чоловіка підкаже, як зватимуть коханого.

 

Іспанія

Дарують букети з улюблених квітів або, якщо переваги обраниці не вдалося дізнатися, червоні троянди. Дуже гарний звичай, що поєднує турботу, увагу та щире бажання порадувати! Святкові дні нерідко завершують у ресторані чи кафе, замовляють спеціальне меню. Деякі пари влаштовують романтичні вихідні далеко від міської метушні — виїжджають до сільських готелів чи приймають пропозиції святкової програми від найближчих закладів.

 

Індія

Як і все індійське, свято Валентина в цій країні яскраве і самобутнє. Фестивалі, ходи, конкурси та інші програми перетворюють 14 лютого на приголомшливе шоу. Щоб порадувати коханих, дівчата одягають найкрасивішу сукню.

 

Канада

Виготовляють пам'ятні подарунки, прикрашені білими засушеними квітами та іншими символічними для Дня закоханих елементами. Вітають коханих, родичів та друзів. У школах встановлюють поштові скриньки, куди школярі опускають валентинки для хлопчиків та дівчаток, а також для вчителів. Канадські дівчата можуть запропонувати руку і серце чоловікові, який сподобався.

 

Нідерланди

День славиться тим, що дівчата можуть самі запропонувати чоловікові одружитися. Якщо чоловік не оцінить цей жест, він має віддаритися шовковою сукнею. Щоб уникнути подібних казусів, нідерландські неодружені надягають на шию серце на шнурку — на знак того, що вони поки що не готові до таких серйозних змін. В інших випадках обходяться квітами та шоколадом. Великим шиком вважаються букети та солодкі набори, виготовлені для конкретної людини.

 

Польща

Багато польських закоханих вирушають до міста Познань, де за повір'ям знаходяться мощі святого Валентина, просять про заступництво у коханні. Крім того, чоловіки запрошують жінок на романтичну вечерю до клубу чи кафе. Дарують один одному символічні подарунки.

 

Сингапур

Відрізняється масштабністю святкових заходів. Концерти, численні шоу, фестивалі, нічні програми приваблюють величезну кількість туристів, які з радістю поділяють розваги місцевих жителів. Цього дня весільний бум досягає свого апогею — вважається, що шлюб, укладений 14 лютого, буде щасливим, довгим та пристрасним. 

 

США

Улюблені отримують у подарунок марципани та валентинки. Також популярні карамельні сувеніри. У цій країні, як і у нас, вітають усіх, кого люблять — подружжя, батьків, дітей, бабусь і дідусів, друзів і навіть колег.

 

Таїланд

Спочатку Валентинів день перегукувався зі звичаями, загальними для закоханих всіх країн. Проте в останні роки з'явилася тенденція дарувати букети та серця, виготовлені з грошових купюр різної гідності.

 

Франція

Серйозно налаштовані мсьє підносять коштовності, а саме обручки. Крім рішучих подарунків, французькі мадам і мадмуазель отримують гарну білизну, шоколад, подорожі та інші романтичні презенти. Знаки уваги також надають усім, кого люблять чи до кого відчувають симпатію.

 

Японія

У цій країні ввічливих мовчунів є традиція, яка під силу тільки сміливим — кричати про своє кохання в людному місці якнайголосніше, піднявшись для цього на спеціальний поміст. А також ходити в парному одязі. Дарують переважно шоколад, причому лише дівчата. Крім солодощів японські чоловіки отримують інші цінні презенти: парфум, аксесуари та інше. Знаки уваги дістаються близьким, знайомим — їм дарують так званий "ввічливий шоколад". Дівчата отримують свій аналог валентинок за місяць, 14 березня.

 

Саудівська Аравія, Іран та деякі інші ісламські країни

Святкування Дня закоханих офіційно заборонено. Втім, напевно, існує прийнятна для місцевих звичаїв і не менш яскрава альтернатива.

 

Що подарувати на день святого Валентина

У топі вдалих подарунків наступні предмети:

 

Вам також буде цікаво:

Тренди манікюру в новому 2022

Ідеї ​​дивовижних подарунків на 14 лютого — День закоханих

День натхнення своїх співробітників на удосконалення: як мотивує Google та інші відомі корпорації?

Повернутися на головну
Вибрати розділ
×