UKR
 • ukr
 • rus
 • eng
Як почати роботу у фрілансі, Частина 2\. Перші кроки
2022.07.08

Як почати роботу у фрілансі, Частина 2. Перші кроки

Фріланс зручний тим, що ви можете регулювати свій графік та навантаження. Деякі фріланс-професії дозволяють працювати вдома, що цінують батьки маленьких дітей; ті, хто не може активно пересуватися; не любить мати справу з колективом тощо. Серед фрілансерів зустрічаються висококваліфіковані співробітники, студенти, а також спеціалісти-самоуки, які обдають професійними навичками у різному ступені. Ви оцінили плюси, мінуси філансу та готові спробувати? Читайте нову добірку порад!

 

Вам також буде цікаво:

Вакансії та резюме в Україні

Вакансії та резюме в Польщі

Робота в 50+ країнах: зручний пошук!

 

На чому б ви могли заробити?

Фірми-підрядники вважають за краще наймати фрілансера, коли вигідніше запросити співробітника на сезон, ніж тримати його в штаті. Яскравий тому приклад — будівельні компанії; сільськогосподарської спрямованості з вирощування ягід, фруктів, овочів, квітів. Більшість IT-компаній працюють за принципом фрілансу, завдяки чому можуть знайти та запросити оптимального фахівця; уникнути оренди офісу, купівлі комп'ютерів та інших інструментів. Користується попитом допомога експертів, консультування, управління активами, аудит, оцінка, навчальні курси, репетитори. Не втрачає популярності хендмейд – вироби ручної роботи. Будь-яке хобі принесе фінансову користь, якщо ви запропонуєте оригінальний продукт; вироби чи послуги високої якості; працюючі рішення!

 

Як підготуватися до виконання першого замовлення

Навіть якщо у вас є величезний досвід офлайн, але ви ніколи не мали справу з онлайном, попередньо почитайте рекомендації, профільні статті, адже у віддаленій роботі є свої особливості. Можливо, знадобляться навчальні курси, бо онлайн-тренди змінюються досить швидко.

Підготуйте основні інструменти та матеріали, які вам знадобляться. Будьте готові за необхідності додати до асортименту — все це інвестиції у фінансову незалежність.

Складіть список основних питань, без відповіді на які неможливо розпочати проєкт. Уточніть, хто прийматиме роботу, та намагайтеся отримувати вказівки тільки від нього.

 

Вам також буде цікаво:

Flagma – портал для бізнесу, який об'єднує країни. Здійснюйте імпорт, експорт товарів, послуг з одного облікового запису!

Благодійність: пропонуйте, питайте безплатну допомогу на Flagma!

 

Як спілкуватися із замовником

У деяких фріланс-професіях є можливість уникнути прямого спілкування із замовником; багато виконавців прагнуть так і чинити. Однак при спілкуванні голосом ви отримаєте максимум інформації, витративши мінімум часу. З іншого боку, листування — реальна річ, тоді як під час розмови деталі можуть загубитися. Рекомендуємо поєднувати ці два способи:

 1. Проведіть попередню розмову. Записуйте всі ваші обговорення та зберігайте аудіофайли ще деякий час після закінчення робіт. Якщо є можливість, що повернетеся до цього проєкту ще раз, залиште інформацію на майбутнє.
 2. Підготуйте уточнювальні питання. Проведіть другу співбесіду. За потреби повторіть.
 3. Коли всі деталі зрозумілі, створіть текстовий документ, де опишіть всі нюанси проєкту.
 4. Надішліть текстовий документ замовнику, щоб він підтвердив деталі.

Під час обговорення допомагайте співрозмовнику. Поставте уточнювальні питання, пропонуйте готові рішення, актуальні для проєкту. Деяким клієнтам буває складно пояснити думку, тому розмовляйте ввічливо, коректно. Пам'ятайте, що замовник не повинен розбиратися в цьому питанні, інакше він не звернувся б до фахівця.

 

Що таке ТЗ? 

Технічне завдання (ТЗ), завдання – перелік вимог та побажань клієнта до виконаної роботи. Чим докладніше буде описано завдання, тим краще зрозуміють один одного замовник і виконавець. Нечітке ТЗ практично завжди призводить до непорозуміння, складнощів при виконанні, необхідності доробок.

У завданні також вказують терміни — вони мають бути реально здійсненні. Ставте дедлайни із запасом, адже завжди може виникнути форс-мажор. 

Замовники, постарайтеся надати виконавцю приклади, які вам подобаються. Не перекладайте оцінку підсумків на підлеглих, членів сім'ї — у кожного своє бачення, й іноді думки бувають протилежними.

Важливо: розбивайте великий проєкт на етапи. Так легше контролювати процес, вносити правки. Та й оплата за кожну завершену частину зручна для обох сторін.

 

Вам також буде цікаво:

Як розпочати роботу у фрілансі. Частина 1. Плюси та мінуси співпраці поза штатом

Як домогтися зростання продажів, позбавивши співробітників від обмежуючих переконань

 

Ресурси для пошуку роботодавця, реклами послуг

Активна позиція в пошуках клієнтів — ось той принцип, який допоможе взяти старт, набути досвіду, швидко напрацювати портфоліо, підвищити оплату. Щоб знайти замовлення, скористайтесь послугами спеціалізованих онлайн-ресурсів. Дошка безплатних оголошень Flagma пропонує публікувати / шукати вакансії, резюме в 53 країнах, причому — з одного акаунту! Підписавшись на наші оновлення ви отримуватимете анонси актуальних пропозицій на е-меїл.

Ви також можете шукати клієнтів на біржах фрілансу, давати оголошення в друкованих газетах, а також рекламувати свої послуги за допомогою «сарафанного радіо» — тобто попросити про допомогу задоволених клієнтів.

 

Як стати затребуваним

 1. Почуйте клієнта! Вдайтеся в його побажання і зробіть те, що він хоче.
 2. Виявляйте експертність, виконуйте завдання якісно, ​​давайте трохи більше за той результат, який очікують.
 3. Будьте з клієнтом чесним та щирим: якщо виникають обставини, попередьте його та докладіть усіх зусиль, щоб повернутися до роботи в нові терміни, виконати ТЗ якнайкраще.
 4. Виявляйте активність і сталість до кількості замовлень, що виконуються.
 5. Створіть портфоліо: розбийте його за видами робіт; додайте фото, напишіть кейси*.
 6. Постійно підвищуйте кваліфікацію та майстерність, будьте в курсі новинок галузі.
 7. Нарощуйте партнерські зв'язки, щоб у разі потреби надавати послуги пакетно.

*Кейс — короткий опис виконаного проєкту (ТЗ, що зроблено, якого результату досягнуто, відгук замовника).

 

Вам також буде цікаво:

Автоматизація роздрібного продажу та реалізації товарів народного споживання, як тренд, що динамічно розвивається

Особливості роботи, оподаткування ФОП у військовий період

Штраф 65 000 гривень будуть присуджувати тим роботодавцям, які опублікують у вакансіях стать та інші особисті дані

Повернутися на головну
Вибрати розділ
×