UKR
 • ukr
 • rus
 • eng
США\: які можливості для біженців з України\?
2022.03.23

США: які можливості для біженців з України?

На жаль, на сьогодні ніяких програм, які б надавали статус біженця громадянам України в США, не існує. Єдина можливість поїхати в Америку — отримати візу B1/B2 (тимчасова віза строком дії до 10 років). За даними, актуальними на 19.03.22, цей документ наразі можна отримати більш-менш оперативно тільки у Польщі, потрапивши на співбесіду протягом 4-14 днів. В реальності отримати візу, що надає право на в’їзд до Америки, надзвичайно складно. Але, якщо віднестися до отримання документу свідомо та підготуватися, шанс є. Читайте рекомендації, надані у статті!

 

 

Тонкощі отримання туристичної візи до США в консульстві Польщі

Тимчасова віза B1/B2 має строк дії 10 років, але не треба плутати цей документ зі статусом находження у США, який дозволяє протягом року законно перебувати на території Америки 180 днів, після чого можна подовжити перебування у країні ще на 180 днів.

Вам також буде цікаво:

Flagma – портал для бізнесу, який об'єднує країни. Здійснюйте імпорт, експорт товарів, послуг з одного облікового запису!

Таким чином, отримавши візу на 10 років, легально ви можете знаходитися на території США (через подовження) до 1 року.

 

 

Записатися на співбесіду в американському посольстві можна у Кракові або Варшаві. В обох містах при посольствах є перекладачі з англійської. Інтерв'ю на отримання туристичної візи в США зараз відбуваються тільки наживо, тому важливо також підготуватися психологічно. Для перевозу тварин потрібен ветеринарний паспорт, віза не потрібна.

Як записатись на співбесіду

 1. Зайти на сайт і створити собі онлайн-кабінет.
 2. Один з пунктів у анкеті — консульський збір. Сума складає $160 на кожного учасника поїздки. Оплата здійснюється онлайн карткою Visa або MasterCard.
 3. В своєму кабінеті вибрати New Application / Schedule Appointment.
 4. Вибрати Nonimmigrant visa, натиснути Ок у віконечку, яке з’явиться. Вибрати місто подачі документів (Краків або Варшаву).
 5. Для подачі в Варшаві або Кракові обирати тип візи B1/B2. Зараз можливо також обрати транзитну візу С1, там більше слотів (календарних дат) для запису.
 6. Анкета DS - 160. Створити анкету на кожного учасника поїздки.
 7. Обрати дату інтерв'ю. Якщо календар не відображується, зайти у кабінет через 2-3 години і спробувати знову. Записатись на найближчу з можливих дат.  Якщо обрана дата вас не влаштовую, натиснути кнопку “Emergency appointment” та написати щось на кшталт: “У зв’язку з війною в Україні та небезпекою для нашого життя на цей момент прохання призначити співбесіду в прискореному темпі”. Отримати відповідь протягом 2-3 днів та обрати нову дату.

 

 

Фінанси та “якоря”

При підготовці до інтерв’ю зверніть увагу на пункти, які можуть мати надзвичайно великий вплив на те, отримаєте ви дозвіл чи ні. Вам можуть поставити (а можуть і не поставити!) питання на слідуючи теми:

 • Фінанси. Ви оформляєте документи на отримання туристичної візи, тому в ідеалі при собі потрібно мати суму у розрахунку $170/на день для однієї особи. Це близько $3000-4000 на сім'ю, якщо подаєтесь на 3-4 тижні. Ці гроші повинні лежати на банківському рахунку. Зверніть увагу: для демонстрації платежеспроможності можна показувати навіть ваші кредитні кошти.
 • “Якоря”. Доказом того, що ви маєте наміри повернутися до України, а не залишитися у США, служать наступні факти: банківські вклади, нерухомість, родичі, життєва необхідність (наприклад, запланована операція), завершення навчання (екзамени, отримання диплому) та інше.

 

 

Потрібно пам'ятати та усвідомлювати, що в країні немає ніяких спеціальних програм або активного волонтерського руху для допомоги саме біженцям з України. Але існують фонди та програми, якими можна буде скористатися. 

 

 

Відповіді на запитання щодо імміграційних опцій для українців у зв'язку із ситуацією в Україні

Запис інформаційної сесії та відповіді на питання щодо імміграційних опцій для українців у зв'язку із ситуацією в Україні. Представляє Єлизавета Саморукова (єфір від 6 березня 2022 року).

 

Програма TPS для українців, що вже знаходяться у США

Для українців, що вже перебувають на території США як мінімум з 1 березня 2022 року, введений статус “тимчасово захищеної особи” на півтора року. Тобто, ці громадяни України можуть отримати дозвіл на роботу в США та тимчасову посвідку на проживання строком на 18 місяців. 

Програма TPS призначена для людей, які рятуються втечею від тривалих збройних конфліктів, екологічних катастроф або надзвичайних тимчасових умов. Особи, які приїдуть в США після 1 березня 2022 року, отримати цей статус не зможуть. Кандидати на отримання TPS повинні відповідати всім кваліфікаційним вимогам та пройти перевірку безпеки та біографічних даних (джерело). Однак, є думка експертів, що з часом всі умови для можливих біженців у США можуть бути зміненими.

 

Корисні посилання

 

Вам також буде цікаво:

Німеччина: що потрібно знати біженцям з України

Особливості роботи, оподаткування ФОП у військовий період

Список навчальних платформ та онлайн-шкіл, які відкрили безкоштовний доступ до своїх ресурсів

З 17 березня почав діяти Закон про податкові пільги для ФОП та підприємств воєнного стану

Повернутися на головну
Вибрати розділ
×