UKR
Новорічний дизайн будинку та двору\: створіть чарівний настрій своїми руками\!
2021.12.30

Новорічний дизайн будинку та двору: створіть чарівний настрій своїми руками!

Новий рік — єдине на рік свято, коли декору не буває надто багато. Головне, щоб усі деталі були витримані в одному стилі або мали спільну колірну гаму. Тоді ваше житло буде схоже на затишний пряниковий будиночок, а не на виставку всіх іграшок із коробки.

Ідеї ​​для оформлення кімнат

Приміщення можна декорувати декількома способами:

  • розмістивши декоративні композиції зонально, у кількох місцях. Головна, звичайно ж, красуня ялинка. Також можна облаштувати декоративний камін, встановити фігури зимових персонажів (оленя, Діда Мороза, сніговика, білого ведмедя та ін.). Цікаво виглядає куточок для Санти — вкрийте крісло стилізованим пледом, посадіть у нього велику іграшку, киньте поруч пухнастий килимок. На невеликому столику поставте мальовничу чашку, свічник зі свічками;
  • прикрасивши весь периметр приміщення. Закріпіть під стелею, на карнизах штор пухнасті гірлянди. У кутках кімнати розмістіть грона з новорічних іграшок.

Новорічна ялинка

У тренді штучні ялинки. Вони компактні, пишні, гарні та завжди під рукою. У продажу традиційні, блакитні ялинки; з інеєм, шишками; а також декоративні — з білої мішури, гірлянд та ін. Рідкіший, але також затребуваний варіант — жива ялинка в горщику, яку після свята можна висадити у дворі.

Головний новорічний аксесуар прикрашають у тон приміщення або, навпаки, за контрастом — все залежить від вибраного стилю. Крім звичайних ялинкових іграшок та гірлянд на деревці вішають пряники, цукерки, позолочені горіхи. Душевно виглядають вироби, створені разом із дітьми.

Святкові гірлянди

Дуже гарний та виразний елемент. Гірлянду можна придбати у магазині. А можна створити оригінальний декор самому, використавши мішуру, штучні ялинові лапи, ялинкові іграшки, електричні гірлянди, помпони, повітряні кулі, шишки, гілки падубу. Підходять також натуральні елементи — сушені кружки апельсина, палички кориці, імбирні пряники, з ними ваш будинок відразу наповниться чарівним ароматом!

Новорічне вікно

Неперевершеними залишаються паперові сніжинки, силуети тварин у стилі витинанок. Крім того, на вікна вішають електричні чи саморобні гірлянди. У хід йдуть будь-які невеликі предмети — ті ж ялинкові іграшки, цукерки, дрібні вироби, прапорці. 

Великі елементи та композиції можна закріпити на карнизах штор. Гарно, коли прикрашені гардини – легкі витончені елементи підвішують на скріпках.

Новорічному столу приділяють особливу увагу, адже на ньому красуватимуться страви, що до вподоби Господарю Року — Водяному Тигру.

Популярні стилі

Для створення новорічної атмосфери популярністю користуються вінтажний, скандинавський та класичний стилі та прованс. Можна подбати декором серйозно і підготувати великий комплект для повного перетворення будинку. Але швидше за все, достатньо буде невеликих декоративних елементів, що відповідають певному стилю.

Прованс

Для нього характерний сільський шарм французької глибинки. Будинок, прикрашений до Нового року у стилі французького кантрі, нагадує затишне житло чарівника. Кольори пастельні (неяскраві, ніжні) — світло-зелений, молочно-білий, рожевий, бежевий. Яскравості додасть благородна позолота або відтінки срібла. 

Деталі декору підтримують ідею витонченої простоти — "сільський" текстиль з вишивкою або стилізованою окантовкою (рушники, штори, скатертини, покривала), "примітивні" килимки, диванні подушки, статуетки. Також провансу властива велика кількість рослин, напередодні зимових свят їх замінять різдвяні вінки, топіарії, гірлянди та інші композиції.

Вінтаж

Предмети інтер'єру належать до минулих епох — ХХ, ХIХ століть і навіть пізніших. Для кожної сім'ї поняття старовини має своє значення. Найчастіше дістають прикраси “з бабусиної скрині”. Поповнити колекцію вінтажного декору можна, відвідавши блошині ринки або комісійки. Для більш коштовних експонатів варто відвідати антикварний магазин

Традиційно вінтаж — це ялинка, прикрашена старими іграшками. У рідкісному випадку додають дивом уцілілі гірлянди, паперові сніжинки. Не варто обмежуватися лише ялинкою. Пошукайте на антресолях старий посуд, іграшки, текстиль, статуетки, картини, вази, торшери — з ними інтер'єр стане значно багатшим.

Скандинавська

Доля начебто призначила цей стиль для зимового декору, адже його батьківщиною є суворі північні країни. Згідно з нордичним характером мешканців і всупереч суворій природі, м'якість, затишок панують у скандинавських будинках. 

Кольори — сліпуче білий, слонова кістка, бежевий, світло-коричневий, молочний, світло-сірий, вершковий. Аксесуари з натуральних матеріалів – дерева, лози, лляних джгутів. Обов'язково подбайте про велику кількість світла — відкриті вікна, пара дзеркал, настільна лампа дуже доречні в країнах з коротким світловим днем. 

Обов'язкова наявність яскравих плям — наприклад, червоних диванних подушок, пледів, килимів. Згадайте, що в скандинавських різдвяних фільмах господарі неодмінно вбираються в светри, шкарпетки з візерунками у вигляді оленів, сніжинок, ялинових лап. Цю ж ідею можна використовувати для сервірування столу "зимовою" скатертиною, серветками; пошиття чохлів на стільці.

Класичний

Дизайнери черпають натхнення у XVI-XVIII століттях – елементи бароко, класицизму, рококо, ампіру лягли в основу цього стилю. Використовуйте для обробки натуральні матеріали. Основна колірна гама — пастельна (відтінки бежевого, білого, сірого); благородні кольори, які застосовуються для акцентів (бордовий, темно-коричневий, фіолетовий, оливковий, лососевий) ідеальні для новорічного декору. Все приміщення підпорядковується вимогам симетрії, особливо новорічна ялинка та обідній стіл. Подбайте про світло — його має бути багато. Класичний стиль чудово поєднується з яскравими електричними гірляндами, великою кількістю запалених свічок. Новорічне оформлення нагадує святкові кімнати дворянських будинків. Класика – оптимальний для зустрічі року Тигра стиль. 

Ідеї ​​для оформлення двору

Частиною вуличного оформлення стануть гірлянди, розвішані на вікнах, карнизах дахів, балконах. Мило і втішно виглядає Санта, що дереться у вікно сходами. Підвіконня можна прикрасити великими кулями. Якщо на вулиці хуртовина, достатньо внутрішнього декору вікон.

Поруччя сходів прикрашають гірляндами, ялиновими гілками, ялинковими іграшками. На дверях вішають різдвяні вінки, вітальні плакати, пускають по периметру гірлянди. Виготовляють композиції на основі дерев'яних чи пінопластових рам. Залежно від матеріалу, з якого виготовлені двері, декор кріпиться на гачках, кронштейнах, клейкій стрічці або інших пристосуваннях.

Неймовірно красиво виглядатиме двір зі святковою ялинкою, новорічними композиціями. Якщо погода дозволяє, виготовте крижані іграшки — треба лише залити форми для пісочних пасок водою і вкласти в потрібних місцях мотузкові петельки. Спробуйте додати у воду фарбу, блискітки та інші краси.

Під ялинку можна поставити символічні коробки з подарунками, дитячі санчата, ковзани, встромити в сніг лижі, зліпити сніговика.

Прикраса будинку до свят цікава для всієї родини. Для багатьох підготовка до Нового року стала традицією – виготовлення іграшок, гірлянд, вінків, топіаріїв розпочинається задовго до зими. Створюйте казковий настрій своїми руками!

 

Вам також буде цікаво:

У чому зустрічати Новий рік 2022 року?

Велика підбірка новорічних мультиків

Як написати листа Діду Морозу на Новий рік

Новий рік 2022: яку тварину ми зустрічатимемо?

Ідеї ​​для новорічної фотосесії – як зупинити час красиво?

Улюблені новорічні фільми: що подивитися на зимових канікулах у 2022 році?

Повернутися на головну
Вибрати розділ
×