UKR
  • ukr
  • rus
  • eng
Німеччина\: що потрібно знати біженцям з України
2022.03.22

Німеччина: що потрібно знати біженцям з України

Уряд країни, численні волонтерські організації та офіційні канали створили низку ресурсів з актуальною інформацією, що стане у пригоді українським біженцям. Українці, яким вже довелося користуватися гостинністю Німеччини, запрошують співвітчизників бути ввічливими та дотримуватися правил та вимог щодо перебування у країні, адже саме за цими умовами ваше перебування буде максимально комфортним для всіх.

 

Вам також буде цікаво:

Flagma – портал для бізнесу, який об'єднує країни. Здійснюйте імпорт, експорт товарів, послуг з одного облікового запису!

 

Перетин кордону

Ситуація з навантаженням на пункти перетину постійно змінюється. В таблиці для моніторингу черг на кордоні легко знайти пункти перетину, де майже немає черг, а навантаження на волонтерів та прикордонників значно менше. Крім того, ви можете отримати актуальні дані в групі Західного регіонального управління Держприкордонслужби України — Західного кордону на Фейсбуці.

 

Документи для перетину кордону та реєстрація

В’їзд до країн Шенгенської зони, перебування протягом 90 днів від дня в’їзду дозволене лише при наявності законного біометричного паспорта, без візи (джерело). Дозвіл можна продовжити ще на 90 днів, звернувшись у відповідний орган у справах іноземців в тому місці, де проживаєте (джерело). Цей варіант Німеччина радить тим біженцям, які можуть забезпечити свої потреби у житлі та харчуванні самостійно (власними коштами, з допомогою друзів, рідних). В такому випадку ви можете вибрати для проживання будь-яке місце, залишивши свої дані в органі зі справ іноземців або відділі поліції.

Якщо строк дії вашого закордонного паспорта закінчується, перед від’їздом можна продовжити строк його дії ще на 5 років, або вклеїти фото дітей у паспорти їх законних представників у будь-якому відділенні РАЦСУ чи Державної міграційної служби України.

Крім того, можливий перетин кордону при наявності лише паспорта громадянина України. Якщо і такого документа у вас немає, ви можете скористуватися наступними можливостями:

  • звернутись у будь-який РАЦС або відділ Державної міграційної служби України;
  • обрати пункти перетину кордону із Польщею, оскільки країна дозволяє перебувати без будь-яких документів, що посвідчують особу, на своїй території до закінчення перевірки особи.

В екстрених випадках, коли розібратися з усіма вимогами у вас не має можливості, під час реєстрації у пункті приймання біженців в Німеччині, ви повинні сказати такі фрази:

“Ми з України. Хочемо отримати захист Німеччини. НЕ Азюль” 

“Wir sind aus der Ukraine, wir möchten Vorübergeher Schutz § 24. Nicht Asyl.”  

“Мы с Украины. Возьмите нас под параграф защиты от военных катастроф”. 

“Вір зінд аус дер Украіне. Вір мьохтен Форюбергеєр Шутц параграф фір унд цванціхь. Ніхт Азюль”.

 

Covid-сертифікати

В Німеччині до ковід-сертифікатів відносяться дуже серйозно. У країні діє правило 3G, а саме: людина повинна була пройти повну вакцинацію, або мати при собі документ про те, що перехворіла та одужала, або мати негативний результат тесту (експрес-тест на антиген, діє не більше 24 годин, або ж ПРЦ тест, діє не більше 48 годин). Тестування можна пройти прямо на кордоні.

Правило 3G діє у готелях, транспорті, кафе, магазинах та приміщеннях. Усі актуальні вимоги щодо ковідної ситуації ви прочитаєте українською мовою у джерелі.

 

Транспорт після перетину кордону 

Вся новітня інформація про те, які правила пересування залізницею існують, розміщена на перелічених сайтах:

Ці компанії пропонують для українських громадян безплатний проїзд потягами 2 класу за умовою наявності посвідчення громадянина України. Безплатний білет можна отримати у касі. У Німеччині безплатні поїзди до Берліну, Дрездену, Нюрнбергу та Мюнхену. Якщо українці хочуть їхати в інші міста, їм потрібно звернутись до центру обслуговування пасажирів DB або агентства DB для отримання безплатного квитка "helpukraine".

На сайті UkraineNow ви можете пропонувати або шукати попутний автомобіль. На сайті Helpbus можна зареєструватись на автобус до Німеччини.

Громадяни України можуть подорожувати безплатно багатьма автобусами та потягами транспортної спілки Берлін-Бранденбург (VBB), у Гамбурзі, Мюнхені та Ганновері до 31.03.2022 року. Можливо, такі рейси пропонують і в інших містах — для уточнення зверніться до помічників на залізничному або автовокзалі.

Автобусами Flixbus  можна подорожувати з польських прикордонних міст Перемишль та Жешув до Німеччини. Перейдіть за посиланням та натисніть на чат внизу праворуч. Введіть своє прізвище, ім’я та адресу електронної пошти та виберіть категорію «Ваучер». Підкатегорія не має значення. Після реєстрації співробітник допоможе вам отримати безплатний квиток онлайн. Також ви можете надіслати електронний лист на service@flixbus.com.ua з проханням надати безплатний квиток, вказавши своє ім’я та адресу електронної пошти.

На сайті Wizzair для українців доступні безплатні авіаквитки. 

Звернуть увагу: наразі багато людей добровільно пропонують безплатне перевезення особистими автомобілями до Німеччини або сусідніх країн. Будьте обережними! Якщо водій вимагає гроші, сідати в машину не варто. Попросіть водія показати посвідчення, сфотографуйте та відправте фото родичам, друзям номерний знак та самого водія. Не сідайте в машину на самоті.

 

Умови перебування

Для всебічного розуміння своїх прав та обов’язків щодо перебування у Німеччині радимо звернутись до Федерального управління з питань міграції та біженців

Стане у пригоді сторінка з відповідями на найбільш популярні питання стосовно знаходження українців у Німеччині щодо прибуття, проживання, медицини, працевлаштування, освітніх можливостей, ковідних заходів, фінансової підтримки та іншого.

Вичерпна та найактуальніша інформація для біженців розташована на ресурсі Handbook Germany.

Окремо треба зазначити, що вже нікого не селять у Берліні, тому варто відразу обрати невелике місто та цілеспрямовано планувати поїздку та влаштування саме там.

 

Корисні посилання

Інформація про адміністративні послуги, станції волонтерів, пошук житла тощо:

 

Місцеві канали для взаємодопомоги:

 

Інші корисні ресурси:

 

Вам також буде цікаво:

США: які можливості для біженців з України?

Особливості роботи, оподаткування ФОП у військовий період

Список навчальних платформ та онлайн-шкіл, які відкрили безкоштовний доступ до своїх ресурсів

З 17 березня почав діяти Закон про податкові пільги для ФОП та підприємств під час воєнного стану

Повернутися на головну
Вибрати розділ
×