UKR
Особливості роботи, оподаткування ФОП у воєнний період\: відео \+ текст
2022.03.21

Особливості роботи, оподаткування ФОП у воєнний період: відео + текст

Як ФОПам сплачувати податки під час воєнного стану? Всі відносини з податковою максимально спрощені. Новації діють з 1 квітня 2022 року.

 

Вам також буде цікаво:

Flagma - портал для бізнесу, що об'єднує країни. Здійснюйте імпорт, експорт товарів, послуг з одного облікового запису!

 

Єдинники 1 та 2 груп

Сплата єдиного податку відбувається за бажанням: можете платити — платіть, не можете — не платіть. Якщо вирішили не платити — в декларації данні за цей період за єдиним податком не заповнюєте.

 

ФОПи 3 групи

Тепер до цієї групи може попасти ФОП або юридична особа будь-якої організаційно-правової форми, якщо її дохід з 1 січня по 31 грудня не перевищує 10 млрд гривень. При цьому можна наймати скільки завгодно працівників.

 

Обмеження на ЄП

Як і раніше, єдинниками не можуть бути:

 

Група 3 на ЄП

Єдинник нової групи 3 зможе сплачувати єдиний податок за ставкою 2% від обороту. ПДВ не треба ні сплачувати, ані нараховувати, але за операціями постачання товарів та послуг саме на митній території України.

Єдиний податок сплачувати потрібно буде щомісячно не пізніше 15 числа включно.

Декларацію єдинника планують приймати щоквартально протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу. 

Щоб перейти в нову групу 3 треба подати заяву своїм податківцям до останнього числа місяця, що передує переходу.

Чи можна працювати за старими правилами? Так, можна. Особливо якщо ви хочете бути платником податків на додану вартість. Втім, від нової групи 3 можна буде і відмовитися, якщо у вас буде така потреба. Для цього, знов-таки, треба подати заяву у податкову інспекцію до останнього числа місяця, що передує поверненню до старої системи оподаткування.

 

ЄСВ

ФОПи тепер можуть не платити ЄСВ за себе. Тобто з 1 березня 2022 і до скасування воєнного стану ФОП будь-якої системи оподаткування та самозайняті особи мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати ЄСВ за себе. Також не потрібно заповнювати розрахунок єдиного внеску у складі декларації за період, у якому ФОП не сплачував ЄСВ.

ЄСВ можна не сплачувати за найманих працівників, які призвані під час мобілізації на військову службу до ЗСУ. 

 

Інші преференції

  1. Крім вищеназваних преференцій ФОПам дозволили не сплачувати земельний податок та орендну плату за землю на територіях бойових дій та за окуповані землі*.
  2. Екоподаток ми не сплачуємо весь 2022 рік, якщо ваші об’єкти розташовані у зоні бойових дій та на окупованій території*.
  3. Якщо у вас є ліцензія, вона буде чинною, навіть якщо ФОП не сплатив черговий платіж, або закінчився термін дії ліцензії.
  4. У період воєнного стану, а також протягом 3 місяців після його припинення, ЕСВ-штрафи не будуть застосовуватися, і пені також не буде.
  5. Не буде перевірок ні по ЕСВ, ні будь-яких інших — вони всі призупинені під час війни. Також скасовували штрафи за РРО-порушення. Але РРО-штрафи залишилися щодо порушень продажу підакцизних товарів.

*Перелік таких територій буде визначати Кабінет Міністрів України.

 

Важливо!

  1. ФОПи зможуть отримати кредити від 0% під час воєнного стану + на 1 місяць після війни. Після чого ставка буде 5%. Загальний обсяг кредиту може бути до 60 млн гривень.
  2. Якщо ФОП виїхав з України та хоче припинити діяльність онлайн, то він може це зробити віддалено за допомогою сервісу “Дія”.

 

Вам також буде цікаво:

З 17 березня почав діяти Закон про податкові пільги для ФОП та підприємств під час воєнного стану

Штраф 65 000 гривень будуть присуджувати тим роботодавцям, які опублікують у вакансіях підлогу та інші особисті дані

Повернутися на головну
Вибрати розділ
×