UKR
Секрети хрещенської води
2022.01.18

Секрети хрещенської води

Водохреща – чудо, яке визнають не тільки віруючі. Давно відомий дивовижний факт: якщо зачерпнути її з будь-якого джерела, вона стоятиме в закритій ємності, не псуючись довгі місяці і навіть роки. У церковних та наукових колах існують свої пояснення що до цього гарного феномена.

 

Наукові дослідження водохресної води

Сучасна людина змушена довіряти виключно фільтрам для води — нікому не спаде на думку зачерпнути з річки, щоб напитися. На додаток, багато хто відмовляється від купання в природних водоймах, віддаючи перевагу домашнім або громадським басейнам. А от вчені встановили, що водохресна вода справді особлива! 

Численні досліди показали, що в Хрещенський святвечір оптична щільність води в УФ-області спектру збільшується, у порівнянні з водою у звичайні дні з тих же джерел (інакше кажучи, вода ніби “насичується” світлом). Це явище не випадкове — воно повторюється щороку. Оскільки людське око не в змозі вловити різницю, для вимірів використовували спектрограф. 

Вивченню піддавалася також водопровідна вода, для чого протягом півтори доби кілька разів брали зразки води, що ллється. Розглядали зміни біополя води, водневого потенціалу, кислотно-лужного балансу, питомої електропровідності, вплив на людину при внутрішньому та зовнішньому застосуванні. 

В результаті виявилося, що водопровідна вода змінює свої показники кілька разів упродовж 17-19 січня. 

У результаті вчені отримали такі цікаві дані:

 1. У період 17-19 січня зареєстровані сплески потоку нейронів, які перевищують стандартні показники в 100-200 разів.
 2. У воді збільшується кількість іон-радикалів. Змінюються водневі показники (рН водохресної води перевищує нейтральний рівень на ~1,5 пункти), тобто вода стає м'якшою. Саме у Водохрещу ми отримуємо легендарну “живу” воду з водопровідного крана на власній кухні.
 3. Пригнічується зростання мікроорганізмів. Вода стає гранично чистою.
 4. А ось зростання корисних бактерій (молочнокислих, що містяться у водних розчинах та соковитій їжі), мабуть, активізується. Цей факт не належить до водохресної води, але він дуже показовий для розуміння аномалії.
 5. Вода стає біоактивною і потім зберігає цю якість протягом року та довше.
 6. Частотний спектр випромінювання водохресної води подібний до електромагнітних випромінювань здорових органів людини.

Для пояснення цього унікального явища висунуто кілька гіпотез.

 1. Саме в ці дні стабільно спостерігається антициклон (протилежне явище – циклон, коли у більшості людей погіршується самопочуття). На відміну від інших днів, коли електрони завжди спрямовані до космосу, 17-19 січня вчені відзначають підвищений вміст іон-радикалів у літосфері. Явище пояснюють особливим розташуванням магнітного полюса між Сонцем і Землею.
 2. Також є думка, що на властивості води впливають магнітні та нейтронні бурі.
 3. Щорічно в ніч із 18 на 19 січня наша планета перетинає плазмову вісь Сонця. За цей час на Землі гине більшість патогенних мікробів та бактерій.
 4. У дні, коли Земля найбільш наближена до Сонця, вода стає цілющою. Цікаво, що всі ці періоди повторюються кожні 27 діб і припадають на великі християнські свята — Стрітення, Матрьонін день, Благовіщення.

Крім благодатних властивостей води, у Водохрещу відзначається "легкість дихання". Адже молекули води містяться і в повітрі, завдяки чому воно також стає насиченим корисними для людського організму електродами.

 

Пояснення хрещенської води як духовного феномену

Усім нам добре відома процедура зрошення парафіян святою водою. Таким чином священник освячує людей; вони отримують Благословення Боже та Благодать.

Чи заперечують представники церкви проти подібних наукових досліджень? Ні, ні та ні. Сучасні представники християнських релігійних течій бачать у науці молодшого побратима, який доводить вірування і факти, що вже існували.

Погодьтеся, є вишукана краса в тому, що значення оптичної видимості хрещенської води з будь-якого місцевого джерела та в річці Йордан (у водах якої понад 2000 років тому хрестився Ісус Христос) практично ідентичні. І це при тому, що в інші дні оптичні показники Йордану та інших рік значно відрізняються.

Більш широкі в плані релігійного догматизму гіпотези, які беруть ідеї в давнині, нагадують нам про безліч інших обрядів внутрішнього і зовнішнього очищення за допомогою води, у тому числі для досягнення глибокого споглядання власного внутрішнього світу. Наприклад, Паранаяма. 

Те саме і в православ'ї. Під час Хрещення (грецьке «ваптисис» — «занурення»), людина віруюча і досвідчена споглядає свої глибини, аж до душі, досягаючи релігійного екстазу (у йогів — самадхи).

 

Езотерика та священний ритуал

Обряди, пов'язані з водою, виникли ще на зорі людства. Перетворюючись відповідно до способу життя та уявлення про світобудову у різних народів, виникали всілякі культи, де водні ритуали грали величезну роль.

Так, слов'яни шанували богиню Мокош — праматір всього живого. Її ім'я ніби пов'язувало між собою два поняття — життя та вода. 

Також варто згадати, що значна частина релігійних святилищ будувалася поблизу річок.

Існує цікаве переконання, що молитва, як і обряд освячення, змінюють молекулярну структуру води.

 

Поради православних священників

 1. Для лікування від недугів приймають по чайній ложці водохресної води натще. Протирають обличчя долонями, змоченими водою (рушником намагаються не витиратися). Накладають компреси на проблемне (хворе) місце. Окроплюють ліжко хворого.
 2. Умивання та протирання позбавляє шкірних захворювань; утихомирює перед сном вередливих немовлят.
 3. Ковток водохресної води відновлює сили після важкого трудового дня.
 4. Також обтирають голову чи все тіло перед прийняттям важливого рішення.
 5. Хрестоподібно окроплюють житло при частих сварках, поєднуючи ритуал із молитвою та запаленням освяченої свічки.
 6. Окроплюють автомобіль чи іншу річ, щоб очистити від негативної енергії. 
 7. Можна поливати кімнатні квіти, окроплювати (але не напувати) домашніх тварин для їх процвітання, лікування та запобігання хворобам. 
 8. Залишки освяченої води, що збереглася з колишнього Свята, можна використовувати. Якщо рідина зіпсувалася, набула неприємного запаху, помутніла, її виливають у річку або іншу водойму з течією. Не можна спускати освячену воду в стічні труби або в землю, де ходять люди або тварини.

 

Де взяти і як зберігати водохресну воду?

Після 12 години ночі водохресна вода доступна в православних храмах — її можна набрати зі спеціальної ємності. Воду також беруть у хрестоподібних купелях, вирубаних для обряду хрещення у товщі льоду.

Якщо ви не потрапляєте до церкви, можна просто запастись із водопровідного крана, колодязя, свердловини. Розтопити сніг чи лід.

Щоб мати водохресну воду вдома цілий рік, зовсім не обов'язково запасатися у величезних кількостях. Запас завжди можна поповнити у найближчій церкві. 

Місткість з водою бажано зберігати щільно закритою, в темному місці і далеко від ароматних речовин, але поблизу домашніх ікон. Важливо також дотримуватися санітарно-гігієнічних норм зберігання та використання (не можна пити прямо з бутлі або зачерпувати з банки рукою), і тоді водохресна вода залишатиметься свіжою до останньої краплі.

 

Вам також буде цікаво:

Щедрий вечір!

Свята Хрещення та Богоявлення 19 січня

Посівання 14 січня на щасливий новий рік

21 грудня 2021 — день зимового сонцестояння

Різдвяний Святвечір — церковні та народні звичаї, цікаві факти, прикмети

Повернутися на головну
Вибрати розділ
×