UKR
 • ukr
 • rus
 • eng
Як скласти ефективний супровідний лист\: практичний посібник
2024.04.10

Як скласти ефективний супровідний лист: практичний посібник

Супровідний лист відіграє ключову роль у вашому успіху під час пошуку роботи або встановлення ділових зв'язків. Написане ефективно та професійно, воно може стати вирішальним фактором у тому, чи отримаєте ви бажану посаду, або угоду. У цій статті ми розберемо, як скласти супровідний лист, який приверне увагу роботодавця або партнера і допоможе вам досягти поставленої мети.

Обов'язкова інформація у листі

Складання супровідного листа залежить від його мети та контексту. Ось загальні рекомендації щодо його структури та змісту:

 1. Заголовок та контактна інформація: вкажіть своє ім'я, адресу, номер телефону та адресу електронної пошти у верхньому лівому куті.
 2. Дата: вкажіть дату написання листа під контактною інформацією або у правому верхньому кутку.
 3. Контактна інформація одержувача: вкажіть контактну інформацію одержувача, включаючи його ім'я, посаду (якщо застосовується), назву компанії та адресу.
 4. Привітання: почніть лист з привітання, наприклад, "Шановний(а) [Ім'я одержувача]," або "Здрастуйте,".
 5. Вступ: має бути коротким і ясно пояснювати мету вашого листа. Вкажіть, хто ви, як ви дізналися про позицію чи можливість, про яку говорите у листі.
 6. Основна частина: розвиваєте свою думку докладніше. Розкажіть про свій досвід, навички, досягнення, які пов'язані з метою листа. Поясніть, чому ви зацікавлені у цій позиції чи можливості.
 7. Висновок: підсумуйте і висловіть свою подяку за розгляд вашого листа. Ви також можете запропонувати подальші кроки, такі як надання додаткової інформації або запит про зустріч.
 8. Прощальна фраза: використовуйте стандартні прощальні фрази, такі як "З повагою" або "З найкращими побажаннями".
 9. Підпис: підпишіться знизу, якщо лист буде надіслано поштою, а також надайте свій друк, якщо це потрібно.
 10. Програми (за потреби): якщо ви прикріплюєте до листа будь-які документи, вкажіть це наприкінці листа.
 11. Перевірка: завжди перевіряйте лист на граматичні та орфографічні помилки перед відправкою.

Важливо врахувати контекст, у якому ви пишете лист, та адаптувати його під одержувача. Наприклад, лист супроводу для заявки на роботу відрізнятиметься від листа супроводу для пропозиції про співпрацю.

Кілька корисних порад для ефективності супровідного листа

 • Персоналізуйте листа: намагайтеся адресувати листа конкретній особі, вкажіть її ім'я та посаду. Це створить враження персоналізованого звернення.
 • Використовуйте ясну та коротку структуру: розділіть лист на вступний абзац, основну частину та висновок. Кожен абзац має містити конкретну інформацію та легко читатись.
 • Виділіть свій унікальний досвід та навички: підкресліть свої найбільш значущі досягнення та навички, які відповідають вимогам позиції чи цілям вашого партнера.
 • Будьте конкретними: використовуйте конкретні приклади, цифри, здобутки з вашого досвіду, щоб підкріпити ваші твердження. Це допоможе роботодавцю чи партнеру краще зрозуміти ваш потенціал.
 • Продемонструйте знання компанії або організації: покажіть, що ви вивчили інформацію про компанію чи проєкт, з яким пов'язаний лист. Це покаже вашу зацікавленість та серйозність намірів.
 • Будьте професійними та ввічливими: дотримуйтесь формального тону спілкування та уникайте зайвої інтимності або непотрібної інформації.
 • Завершіть із закликом до дії. У кінцевому абзаці запропонуйте наступний крок, наприклад, запросіть на співбесіду або запропонуйте зустріч для обговорення деталей.

Дотримання цих порад допоможе вам створити супровідний лист, який приверне увагу та дасть вам перевагу перед іншими кандидатами чи партнерами.

Повернутися на головну
Вибрати розділ
×